Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Воздвиженська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04391960) був реорганізований і увійшов до складу Ямпільської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Міністерство юстиції інформує

                              

 МАЛЮСЬКА ДЕНИС ЛЕОНТІЙОВИЧ,  Міністр юстиції України

17.12.2019

У СУМАХ РОЗПОЧАЛО РОБОТУ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ, ЯКЕ ПОЄДНАЛО ТРИ ОБЛАСТІ

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) – новий державний орган, який поєднав Сумську, Полтавську та Чернігівську області. Центром консолідації територіальних управлінь юстиції зазначених регіонів стало місто Суми.
Подібні структурні зміни були обумовлені низкою факторів, серед яких є оптимізація системи територіальних органів Міністерства юстиції, покращення контролю за їхньою роботою, забезпечення ефективного виконання покладених на Міністерство завдань та раціональне використання державних ресурсів.
Очолила Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун (Iryna Svystun). Досконале знання роботи органів юстиції, вміння критично мислити, чітко та зрозуміло окреслювати напрями роботи, а також успішне професійне зростання від спеціаліста до керівника обласного управління юстиції стали запорукою її перемоги у виваженому, прозорому та фаховому конкурсному відборі на посаду начальника нового управління.
«Перший крок до глибинних перетворень в системі юстиції зроблено, – говорить Ірина Свистун. – Міжрегіональні управління – це новий імідж юстиції, більш високий рівень відповідальності і концентрації зусиль для того, щоб досягати успішних результатів у нашій роботі та забезпечити якісне і комфортне надання послуг громадянам».
Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) здійснює свою діяльність за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 28; телефон/факс (0542) 66-19-48, 66-19-36.

ЗАВДЯКИ «СЕТАМ» ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ БУЛО ПОВЕРНУТО МАЙЖЕ 30 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ

СПЛАТА СУМЧАНИНОМ 48 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ БУЛА ПРОСТИМУЛЬОВАНА ПРАВОВИМИ САНКЦІЯМИ

09.12.2019

РОБОТА З БЛАГОУСТРОЮ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ СУМЩИНИ ДОПОМОГЛА БОРЖНИКАМ ПОВЕРНУТИ У РОДИНИ 372 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ

БІЛОПІЛЬЧАНИН ЧЕРЕЗ БОРГИ ТАК І НЕ ОТРИМАВ ГРОШІ ЗА ПАЙ

Якщо маєш борги, то твої доходи, майно та права завжди знаходяться в небезпеці. Неплатники ризикують швидко розпрощатися не лише з матеріальними благами, а й власними свободами. Саме так сталося з мешканцем Білопільського району.

Чоловік тривалий час закривав очі на виконання батьківського обов’язку, подібний вчинок змусив його так і не отримати орендну плату за використання його паю. Понад 17 тисяч гривень, що були перераховані орендарем пішли на погашення аліментної заборгованості громадянина. Маленький Артем завдяки застосованим правовим заходам отримав належні йому кошти, а батько попри своє небажання утримувати сина, долучився до виховного процесу.

Білопільчанина, як і багатьох інших неплатників, врятувала земельна ділянка, в іншому випадку чоловіку довелося б миритися з більш неприємними санкціями, що передбачені законодавством.

До речі, на Білопільщині, з початку 2019 року, діти отримали 5,8 мільйонів гривень аліментів.

40 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ СПРОСТИЛИ ЖИТТЯ 6 ЧЛЕНАМ РОДИНИ

Розлучившись із чоловіком, багатодітна мати на Роменщині мусила сама виховувати 4 дітей. Такий несправедливий розподіл обов’язків зовсім не бентежив батька, завдяки чому він мав вдосталь часу та засобів необхідних для задоволення власних потреб.

Відкрите виконавче провадження дозволило фахівцям юстиції Сумщини урівняти терези батьківської участі у вихованні малечі. Для неплатника, який час від часу перетинав державний кордон, винесені правниками постанови, що обмежували його права стали великим розчаруванням. Неможливість виїхати з країни наблизила чоловіка до родини та змусила погасити у повному обсязі майже 40-тисячну заборгованість.

Сплативши 2 синам та 2 донькам довгоочікувані аліменти, містянин позбувся санкцій закону, який посилює відповідальність за несплату аліментів та долучився до піклування за великою родиною. Відтепер діти будуть впевнені у вчасних грошових надходженнях від батька, а він у неминучості покарання за байдужість до найрідніших людей.

02.12.2019

ОГОЛОШЕНО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС МОЛОДИХ ПРАВНИКІВ 2019 РОКУ

Координаційна рада молодих юристів при Міністерстві юстиції України оголошує щорічний конкурс на краще професійне досягнення «Молодий правник 2019 року». Метою даного заходу є підвищення кваліфікації й професійного росту молодих юристів та престижу їх праці.

Учасниками конкурсу можуть стати юристи не старше 35 років, які мають вищу юридичну освіту та досягли найкращих результатів за фахом протягом року. Заявки для участі подаються до 7 грудня 2019 року включно, шляхом надсилання анкети (завантажити зразок можна за посиланням https://fex.net/s/4eypbf0) та пакету відсканованих документів (що підтверджують досягнення) на пошту krmjua@gmail.com.

Більш детальну інформацію можна дізнатися за посиланням https://www.facebook.com/molodipravnik/

БОРЖНИКИ СУМЩИНИ СПЛАТИЛИ СВОЇМ ДІТЯМ 158 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ

ОНОВЛЕНЕ Й ДІЄВЕ ЗАКОНОДАВСТВО – ЕФЕКТИВНЕ ЗНАРЯДДЯ У БОРОТЬБІ ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ

26.11.2019 

СЕРВІСИ ВІД МІН’ЮСТУ СТВОРЮЮТЬ НЕЗАБУТНІ РОДИННІ СВЯТА

https://rada.info/upload/users_files/04391960/e40ee8fb7b5a6d10f7b6ec8bdab918d0.doc

Понад рік тому, у магічну комбінацію чисел – 08.08.2018 – Олександр та Ірина долучилися до тематичного весільного марафону, ініційованого Мін’юстом. Тоді молодята у присутності рідних та друзів пообіцяли тільки примножувати своє кохання.

Закохана пара стримала своє слово – на світ з’явилася маленька Дар’я. Відзначити значну та щасливу подію, не відлучаючись від родини ні на мить, сумчанам допоміг ще один комфортний сервіс від Міністерства юстиції – видача свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку. Урочисто, з найщирішими привітаннями молоді батьки отримали від працівників юстиції Сумщини перший документ своєї донечки.

Нехай у цій родині завжди панує любов, злагода, єдність та взаємоповага!

ЩО ЧЕКАЄ СУБ’ЄКТІВ ДЕКЛАРУВАННЯ В 2020 РОЦІ

АРЕШТОВАНА ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА ПОКЛАЛА КРАЙ 50-ТИСЯЧНОМУ БОРГУ ПЕРЕД ДИТИНОЮ

На Буринщині переконатися в силі закону мав змогу ще один неплатник, який заборгував своєму чадові 50 тисяч гривень аліментів. Так, стосовно несумлінного батька фахівці юстиції Сумщини винесли постанови про тимчасові обмеження у правах, а також застосували штрафні санкції, внаслідок чого борг чоловіка збільшився до майже 60 тисяч гривень.

Варто зазначити, що покласти край байдужому ставленню до дитини довелося саме арештованій земельній ділянці буринчанина – бажаючи вільно розпоряджатися своєю землею, батько погасив борг у повному обсязі та почав сумлінно сплачувати аліментні кошти.

15.11.2019 

ЧОМУ АЕРОПОРТ СТАВ КІНЦЕВОЮ ТОЧКОЮ ПОДОРОЖІ МЕШКАНЦЯ СУМЩИНИ?

У СУМАХ ПРАЦЮЮТЬ УНІКАЛЬНІ КОНСУЛЬТАНТИ – СІМЕЙНІ РАДНИКИ

 В обласному центрі Сумщини вже декілька місяців поспіль працює ініціатива Міністерства юстиції України «Сімейні радники», яка спрямована на налагодження взаєморозуміння у родинах, удосконалення форм і методів надання громадянам правової допомоги.

НАЙБІЛЬШ ВЖИВАНІ ТА НАЙБІЛЬШ РІДКІСНІ ІМЕНА НА ЯМПІЛЬЩИНІ та СЕРЕДИНО-БУДЩИНІ

11.11.2019 

РОЗ'ЯСНЕННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ЩОДО ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН У ЗВ’ЯЗКУ З НАБРАННЯМ ЧИННОСТІ ЗАКОНУ УКРАЇНИ № 159-ІХ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ»

БАЖАННЯ БАТЬКА ПОЇХАТИ ЗА КОРДОН НАПОВНИЛО БЮДЖЕТ РОДИНИ НЕСПЛАЧЕНИМИ КОШТАМИ

Зневага до потреб дитини викликає осуд оточуючих та провокує настання небажаних наслідків. Одним з найчастіших проявів ігнорування інтересів дитини є несплата аліментів, яка занурює родини у фінансові прірви.

У Краснопільському районі чоловік своєю безвідповідальністю створив дефіцит у родинному бюджеті. Зменшення кількісних та якісних показників при виконанні батьківського обов’язку, а саме сплати аліментів, утворили борг у розмірі понад 20 тисяч гривень. Не отримані сином гроші довелося повертати під впливом санкцій, які були застосовані фахівцями юстиції Сумщини.

Закон #ЧужихДітейНеБуває обмежив неплатника у правах, а юристи наклали арешт на його майно та банківські рахунки. Зрозумівши, що закордонні краєвиди побачити не зможе, доки будуть діяти правові заборони, батько почав виправляти помилки. Громадянин перерахував своїй дитині вчасно несплачену суму грошей, разом зі штрафом у сумі 10 тисяч гривень. Тільки після ліквідації заборгованості краснопільчанин мав змогу планувати бажану мандрівку.

ЗМІНИ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ – ЧЕРГОВИЙ КРОК НА ШЛЯХУ ВИКОРІНЕННЯ РЕЙДЕРСТВА

04.11.2019 

У КИШЕНЯХ БАТЬКІВ-АЛІМЕНТНИКІВ СУМЩИНИ ЗНАЙШЛОСЬ БІЛЬШЕ 140 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

БАГАТОРІЧНЕ ІГНОРУВАННЯ ПОТРЕБ ДИТИНИ КОШТУВАЛО СУМЧАНИНУ 64 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ

Родина на Сумщині внаслідок розлучення була позбавлена допомоги батька, який не навантажував себе виконанням обов’язків, пов’язаних з вихованням сина.  Сумчанин Роман сподівався, що його відсутність в сім’ї не помітять, але борг у розмірі понад 40 тисяч гривень привернув увагу правників.

Фахівці юстиції з метою відновлення економічних прав хлопчика відкрили виконавче провадження, в ході якого батьку довелося обирати між життям з обмеженими правами та поверненням несплачених дитячих коштів. Зосередившись на останньому, чоловік погасив всю суму заборгованості, а в додаток сплатив 20 тисяч гривень штрафу за тривалу несплату аліментів та 4 тисячі гривень виконавчого збору.

НА СУМЩИНІ МАТІР-ВТІКАЧКУ НАЗДОГНАЛИ СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ

На Недригайлівщині місцева жителька не займалася вихованням сина, внаслідок чого її позбавили батьківських прав. Навіть після розлуки з чадом у матері не прокинулось почуття відповідальності – вона не тільки не бачилась з дитиною, а й ігнорувала рішення суду про обов’язок сплачувати аліменти. Окрім того, жінка постійно змінювала місце фактичного проживання, аби втекти від законних вимог виконавчої служби, що призвело до утворення заборгованості у розмірі понад 9 тисяч гривень.

Наздогнали громадянку 120 годин суспільно корисних робіт, адміністративний протокол щодо яких фахівці юстиції направили до місцевого суду. Так примусові робочі будні не тільки зменшили розмір аліментного боргу, а й наблизили матір до відповідального батьківства.

30.10.2019 :

КРАСНОПІЛЬЧАНИН ЗГАДАВ ПРО СИНА ПІСЛЯ ТОГО, ЯК БУВ ОБМЕЖЕНИЙ У ПРАВАХ

На Краснопільщині чоловік після розлучення впродовж тривалого часу ігнорував не тільки колишню дружину, а й їх спільного сина. У зв’язку з цим містянин накопичив борг у розмірі 12 тисяч гривень аліментів. Фахівці юстиції задля заохочення батька до відповідальності та погашення заборгованості внесли відомості про неплатника до Єдиного реєстру боржників https://erb.minjust.gov.ua/, наклали арешт на все його майно та рахунки, а також винесли постанови про встановлення тимчасового обмеження у свободах.Аби позбавитися небажаних «привілеїв», краснопільчанин все ж таки погасив всю суму боргу.До речі, цьогоріч на Сумщині батьки-аліментники сплатили понад 135 мільйонів гривень, з них на Краснопільщині – 4,3 мільйона гривень.

135 ТИСЯЧ АЛІМЕНТНОГО БОРГУ НА ДНІПРОВЩИНІ, А РОЗРАХУНОК – НА СУМЩИНІ

ХТО ТАКІ ГРОМАДСЬКІ РАДНИКИ?

Громадські радники – це перша точка доступу до правосуддя для жителів сіл та невеликих міст.

Громадські радники – це звичайні люди, які не мають юридичної освіти, проте пройшли спеціальне навчання з базових правових питань та отримали відповідні свідоцтва. Передусім, громадські радники – активні та небайдужі волонтери, озброєні правовими знаннями та навичками, які вони готові задіяти в своїх громадах. У нашому розумінні – це люди, які користуються повагою, довірою та авторитетом з боку жителів громади (або молоді люди, що прагнуть їх здобути і роблять для цього відповідні дії).
Сьогодні в Україні діють 137 громадських радників, які об’єдналися в організацію «Асоціація громадських радників України».
Розбудову спільноти громадських радників підтримують спільно Міжнародний фонд «Відродження», Координаційний центр з надання правової допомоги, Українська фундація правової допомоги, Мережа правового розвитку та Міністерство юстиції України.
Побачити, чи діють громадські радники у Вашій громаді можна тут: http://bit.do/feZUK .

21.10.2019 :

67 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ СТАЛИ ПРИЧИНОЮ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ

При перетині державного кордону мешканець Шосткинського району отримав відмову через 67-тисячний борг по аліментах. Дане тимчасове обмеження неплатників є одним із дієвих важелів впливу закону #ЧужихДітейНеБуває, який передбачає посилення відповідальності за недбале ставлення до підростаючого покоління.

«ШЛЮБ ЗА ДОБУ» ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ: БЕЗКОШТОВНО ТА У СКОРОЧЕНІ СТРОКИ

Що потрібно знати про договір довічного утримання (догляду)?

11.10.2019 :

МОБІЛЬНА КОНСУЛЬТАЦІЙНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА В СУМСЬКОМУ РАЙОНІ

Виїзний офіс здійснив черговий виїзд до Сумського району, де в селах Степанівка й Миколаївка фахівці юстиції та місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги провели консультації.

Мешканці потребували роз’яснення правових положень, процедури заповнення документів, а також, як діяти в тих чи інших життєвих ситуаціях. Юристи приділили увагу кожному та надали вичерпні відповіді на поставлені питання, зокрема щодо сплати аліментів, оформлення земельних ділянок для підсобного господарства, переоформлення житла, порядку отримання спадщини (паю).

Фахівці юстиції Сумщини наголошували тим особами, які мають аліментні зобов’язання щодо вчасного та якісного їх виконання. Громадян також попередили, що коли заборгованості зі сплати аліментів перевищує 3 місяці, то: 

  •  відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
  •  майно боржника арештовується виконавцем, вилучається та реалізується; 

 виконавець звертається до суду щодо застосування до боржника тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України. 
У разі відсутності відомостей про місце перебування боржника, за поданням виконавця судом виноситься ухвала про розшук боржника. 

НА СУМЩИНІ МАЙЖЕ 15 ТИСЯЧ ДІТЕЙ РОКАМИ НЕ ОТРИМУВАЛИ ВІД БАТЬКІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ПІДТРИМКИ

Про порядок стягнення аліментів на дитину у разі виїзду одного з батьків для постійного проживання за кордон

07.10.2019 :

Про порядок усиновлення

БУТИ ПРИСЯЖНИМ ЯК НЕВІД’ЄМНОЮ ЧАСТИНОЮ СУДОВОГО ПРОЦЕСУ

Присяжні мають вагомий вплив на хід судового процесу та його рішення, оскільки різні думки й погляди збільшують підходи до вирішення конкретного спору.

Так, реалізуючи провопросвітницький проєкт «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці юстиції Сумщини завітали до міської бібліотеки. Правники зазначили, що присяжний – це звичайна людина, яка не повинна мати особливих знань у законодавстві, в першу чергу вона має бути справедливою, чесною, усвідомлювати свою відповідальність та не боятися приймати рішення. Підтримала діалог з юристами й співробітниця бібліотеки, яка із власного досвіду знає про роботу народного засідателя, оскільки близько 2 років займає почесне місце в залі суду.

Колектив закладу також дізнався, як можна долучитися до команди присяжних, тому:

  • особа, яка виявила бажання стати присяжним, має звернутися до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних;
  • у разі відповідності такої особи встановленим у законі вимогам місцева рада своїм рішенням включає її до списку присяжних. Список присяжних направляється у відповідний суд;
  • автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних для участі у  конкретній справі;
  • присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні;
  • неприбуття в судове засідання без поважних причин вважається неповагою до суду, за що передбачено адміністративну відповідальність;
  • суд залучає присяжних до здійснення правосуддя на строк не більше одного місяця на рік або на більший строк для закінчення  розгляду справи, розпочатої за їхньою участю.

.

НЕ ПОКРИВАЙ ДОМАШНІХ ТИРАНІВ, КРАЩЕ ЗАХИСТИ СЕБЕ

Деякі громадяни, прямо чи опосередковано, стикалися з такою проблемою, як домашнє насильство. Власний гіркий досвід, розповіді друзів або рідних розкривають проблему сімейних драм, особливо можуть вразити наслідки конфліктів, якщо вони вчасно не були вирішені.

Міська бібліотека, як завжди збагачує дітей корисними знаннями, проте цього разу інформація для їхнього опрацювання була певною мірою особлива. Школярі під час відвідин закладу зустрілись із фахівцями юстиції Сумщини, котрі розповіли про кампанію від Мін’юста «Стоп насильство». Правники повідомили юним слухачам про домашнє насильство, його види, причини та передумови.

Сімейні тирани, як правило, обирають для знущання слабкіших від себе, а також тих, хто від них залежить (економічно, проживає у їхньому житлі тощо). Юристи наголосили, що захист дитини та її інтересів у таких випадках стає на перше місце, тому державою надається різного виду допомога та підтримки, а саме:

  • безоплатна юридична допомога (захист, представництво у суді, складання документів);
  • психологічна підтримка та соціальні послуги (консультування, кризове та екстрене втручання, тощо) у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільних бригадах соціально-психологічної допомоги;
  • тимчасовий притулок у центрі соціально-психологічної допомоги, кризовому центрі або притулку для жертв домашнього насильства. Потрапити до такого закладу можна, звернувшись до місцевої державної адміністрації або міської ради. Контакти центрів: http://www.msp.gov.ua/news/14909.html.

Номер «гарячої лінії» - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

01.10.2019 :

ВЕСІЛЛЯ В ОЗДОБІ ЗОЛОТОЇ ОСЕНІ – ЗНАК БЛАГОПОЛУЧЧЯ

Для українців шлюб восени – традиція, яка утвердилася крізь століття. Тому осінній марафон весіль на Сумщині триває, радуючи приємними враженнями та яскравими осінніми барвами, у яких кольори багатства і благополуччя.

Чергова церемонія, яка навіяна ініціативою Мін’юсту #Давай_зробимо_цю_осінь_особливою, відбулася на Конотопщині. Серед красивих осінніх пейзажів створити для себе казкове свято, поєднавши свої долі, вирішили Назар та Наталія. Під посмішки, сльози радості та щирі побажання гостей вишукані наречені пообіцяли оберігати своє кохання, даруючи один одному свято любові щодня.
Тож нехай такими ж щедрими як осіння пора будуть й спільні роки молодят.

ПЕРШОКЛАСНИКАМ ПРО ГАРАНТОВАНІ ДЕРЖАВОЮ ПРАВА

Сприйняття світу дитиною починається з базових понять та розумінь. Саме тому фахівці юстиції Сумщини під час правопросвітницької роботи особливу увагу приділяють наймолодшим громадянам, аби сформувати у малечі поняття гарантованих державою прав, а також навчити реалізовувати їх та захищати у разі необхідності.

Сьогодні правники завітали до першокласників Сумської загальноосвітньої школи № 22. Разом з юристами вихованці нової української школи в цікавій та інтерактивній формі пізнавали свої права, зокрема право на навчання, відпочинок, медичну допомогу, захист, інформацію, родину тощо. За допомогою яскравої мапи та роздаткового матеріалу, розробленого з урахуванням вікових особливостей дітей, першокласники вчилися не тільки реалізовувати та відстоювати свої свободи, а й дотримуватися виконання обов’язків.

Варто зазначити, що правовий захід захопив підростаюче покоління. Про це свідчила велика кількість запитань та позитивний настрій школярів.

ВИЇЗНИЙ ОФІС ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ ОХОПЛЮЄ НОВІ ГОРИЗОНТИ

Жителі віддалених куточків Сумщини отримали чудову змогу поспілкуватися з фахівцями юстиції Сумщини та місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги. Цього разу виїзний офіс юстиції завітав до населеного пункту Сад Сумського району.

Відкрита мобільна точка привернула увагу громадян, які одразу розпочали спілкування з юристами. Діалог з правниками надав відповіді мешканцям на актуальні питання. Здебільшого люди потребували допомоги у роз’яснюваннях питань пов’язаних зі сплатою аліментів, оформленням земельних ділянок для підсобного господарства, переоформленням житла та порядком отримання спадщини (паю) та консультації в частині реєстрації актів цивільного стану.

До речі, у виїзному офісі юстиції Сумщини громадянам надаються такі послуги:

  • прийняття та видача виконавчих документів і документів виконавчого  провадження за принципом екстериторіальності в межах області;
  • перевірка інформації в Єдиному реєстрі боржників;
  • надання сторонам виконавчого провадження відомостей з Автоматизованої системи виконавчого провадження в межах всієї України;
  • прийняття заяви про державну реєстрацію (розірвання) шлюбу, реєстрацію зміни імені;
  • видача витягу з державного реєстру актів цивільного стану про 
    народження, про шлюб (розірвання шлюбу), витягу про зміну імені;
  • надання інформаційної допомоги та правових консультацій;
  • допомога в оформлені документів, заяв, звернень.

НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД – ЦЕ НЕ ПОЛЕ БОЮ, СТРАЖДАННЯ ТЕРПІТИ НЕ ПОТРІБНО

19.09.2019: МАГІЧНА ДАТА СТВОРИЛА ОСІННЮ КАЗКУ ДЛЯ НАРЕЧЕНИХ З ГЛУХІВЩИНИ

НА ЛЕБЕДИНЩИНІ НАРЕЧЕНІ РОЗМАЛЬОВУВАЛИ ОСІНЬ БАРВАМИ КОХАННЯ

РОЗЦВІТАЮТЬ КВІТКОВІ ВЕСІЛЛЯ ЛЮБОВ`Ю

Ясний сонячний день доповнився ще й теплом почуттів, щасливими усмішками Наталії та Олександра, які сьогодні святкують 9-ту річницю подружнього життя. На календарі – це фаянсове весілля, його ще часто називають ромашковим.

Відзначити #ДеньНародженняКохання пара прийшла у Глухівський міськрайонний відділ державної реєстрації актів, і до вітань активно долучилися всі працівники, адже у ролі «ромашкової» нареченої їхній керівник – Наталія Книш.

«Проєкт Міністерства юстиції #ДеньНародженняКохання наповнив щоденні робочі години особливим позитивом, – говорить керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун. – Вважаю знаковим і важливим те, що працівники органів юстиції подають власний приклад, користуючись таким сервісом. Хай буде ще більше гарних подій, святкуються ромашкові і трояндові весілля, відзначають у колі дітей, онуків і правнуків золоті та діамантові старші представники родин, подаючи приклад любові і вірності поколінням наступним».

Нагадаємо, що Мін’юст продовжує створювати зручні та комфортні сервіси для громадян. Незабаром в Україні запрацює електронна система «е-малятко», завдяки якій батьки зможуть в онлайн-режимі зареєструвати місце проживання новонародженого, оформити допомогу при народженні дитини, зареєструвати народження малюка в електронній системі охорони здоров’я, оформити ідентифікаційний код малечі та багато іншого.

НА СУМЩИНІ БОРЖНИКИ СПЛАТИЛИ АЛІМЕНТІВ НА 110 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Невчасно сплачені аліменти створюють труднощі, як для боржника, так і для його родини. Якщо одні на це заслуговують, через безвідповідальне ставлення до батьківства, то інші не повинні мимоволі зазнавати утисків своїх прав.

Ініційований Мін’юстом закон #ЧужихДітейНеБуває допоміг родині у Буринському районі вплинути на батька, щоб той почав виплачувати аліменти. Не маючи основного заробітку та інших джерел доходу, чоловік був впевнений, що змусити його виконувати рішення суду не вдасться нікому, але час разом із переліком обмежень змінили його думку. Позбавившись терпіння, неплатник вирішив погасити борг та почав виплачувати поточні аліменти. Наразі сплачено 10 тисяч гривень.

Не бажав підтримувати стосунки з сім’єю й житель Глухівщини, але зустріч із правниками юстиції допомогла чоловіку визнати свої помилки та почати їх виправляти. Бувши обмеженим у правах, батько згадав про свою родину та про те рішення суду, яким було встановлено обов’язкову виплату аліментів. Ліквідована заборгованість у розмірі понад 8 тисяч гривень поповнила бюджет родини та повернула неплатнику втрачені свободи.

Зазначені примусові заходи не оминули й мешканця Білопільського району, який також через борг перед родиною потрапив під дію законодавчих обмежень. Лише знайдена спільна мова із близькими людьми та необхідна сума грошей погасили майже 11-тисячну заборгованість, що поновило права неплатника.

Загалом з початку 2019 року на Сумщині було стягнуто понад 110 мільйонів гривень аліментних коштів.

БУЛІНГ УРІВНЮЄ ВСІХ – ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ПЕРЕМОЖЕНИХ НЕ БУДЕ

Конфлікт – як вогонь, якщо вчасно не загасити, то вірогідність настання несприятливих наслідків стає значно більшою. У дитячих колективах, як і в будь-яких інших, присутні суперечки, вирішення котрих іноді потребує сторонньої допомоги.

Фахівці юстиції разом зі студентами юридичної клініки Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ провели для школярів захід. Учні Сумської загальноосвітньої школи № 21 були ознайомлені з кампанією Мін’юсту #СтопБулінг, яка запроваджена в рамках правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» та спрямована на подолання цькувань серед шкільної молоді.
Під час заходу правники наголосили, що булінг – це негативне явище, яке завдає шкоди, як агресору, так й жертві. Булер, через постійні негативні емоції, думки та дії може втратити уявлення про загальноприйняті норми поведінки у суспільстві та як наслідок – почати вчиняти більш серйозні правопорушення, усвідомлюючи свою непокараність. Постраждала сторона через систематичні хвилювання відчуває постійну незахищеність, невпевненість та страх, що в майбутньому може призвести до психологічних травм. Тому, добрі та дружні стосунки завжди краще ніж ворожнеча.
Варто зазначити, що школярі активно брали участь в обговорюваннях, ставлячи юристам питання. Підсумовуючи правовий урок, присутні погодились з працівниками юстиції, що #БулитиНеКруто. 

ПЕРША П’ЯТІРКА У ПОДРУЖНЬОМУ ЖИТТІ

РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ СЕКРЕТАРІАТУ УПОВНОВАЖЕНОГО У СПРАВАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ ІНФОРМУЄ

Борг за аліменти завадив сумчанину розрахуватися банківською карткою у магазині

МАЙБУТНІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ ДІЗНАЛИСЬ ПРО БУЛІНГ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЙОГО ВЧИНЕННЯ

ПЕРШИЙ ДЗВОНИК ЗІБРАВ ШКОЛЯРІВ БІЛЯ «ПРАВОВОГО Messagebox»


МОБІЛЬНА КОНСУЛЬТАЦІЙНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА ЯМПІЛЬЩИНІ

  

 

Жителі Ямпільського району мали змогу поставити питання консультаційній групі у складі фахівців юстиції Сумщини та місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги.

Сьогодні взаємодія людини із законодавством дуже важлива. Відвідавши села Воздвиженське та Орлівське, юристи вислухали всіх охочих та надали роз’яснення стосовно проблемних правових питань. Такі життєві турботи, як сплата аліментів, переоформлення житла, порядок отримання спадщини (паю), оформлення земельної ділянки для підсобного господарства тощо, потребують правильного юридичного оформлення, допомогу в якому надала консультаційна група.

У зв’язку з наближенням до опалювального сезону юристи нагадали мешканцям перелік документів необхідних для оформлення субсидії, серед яких є:

  • Заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи й витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
  • Довідки про доходи (у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення).
  • Договір найму (оренди) житла (за наявності). Документи можуть бути надані поштою, через сайт Мінсоцполітики https://subsidii.mlsp.gov.ua , особисто. Зразки документів для оформлення субсидії: www.msp.gov.ua/content/subsidii.html .

ПОНАД 25 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ПОВЕРНУЛИ ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ ПРАЦІВНИКАМ СУМЩИНИ

З початку 2019 року фахівцями юстиції Сумщини стягнуто понад 25 мільйонів гривень заборгованості по заробітній платі з підприємств-боржників області.

«Питання ліквідації заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов’язаних з трудовими правовідносинами, є для державної виконавчої служби Сумщини пріоритетним. Так, з початку 2019 року ми забезпечили погашення 25,4 мільйона гривень заборгованості перед майже 800 працівниками», - розповіла керівниця обласної юстиції Ірина Свистун.

Вона додала, що впродовж минулого місця також відзначалась позитивна динаміка щодо стягнення заборгованості по зарплаті – тільки з ПАТ «Сумське НВО» було стягнуто майже 2 мільйони гривень, завдяки чому 47 працівників нарешті отримали зароблені ними кошти.

Нагадаємо, що в Сумській області розгорнута ініційована Міністерством юстиції України кампанія зі стягнення заборгованості по зарплаті, завдяки чому було створено Регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень щодо стягнення заборгованостей по зарплаті. До речі, завдяки такій формі роботи спостерігається збільшення загальної суми стягнення заборгованостей.

ПОСЛУГА #Муніципальна Няня ДЛЯ СУМЧАН РОЗМІР ВІДШКОДУВАННЯ ЗБІЛЬШИВСЯ

ВИЇЗД ЗА КОРДОН: ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ОБМЕЖЕННЯ

«СІМЕЙНІ РАДНИКИ» – НОВИЙ, ПОТРІБНИЙ ФОРМАТ СПІЛКУВАННЯ

Із журналістом телеканалу АТВ говорили про перші результати ініціативи Мін`юсту «Сімейні радники». За час, відколи на початку липня Міністр юстиції Павло Петренко презентував інститут сімейних радників на Сумщині, до них постійно звертаються громадяни.

Знаково, що про проблему домашнього насильства всі заговорили вголос, добре, що громадяни можуть звернутися і до державних, і до громадських інституцій. Саме сімейні радники несуть новий рівень довіри, вибудовують комунікації між громадянами та державними органами.

Наші перші сімейні радники – досвідчені освітяни, кандидати педагогічних наук, вони мають успішні результати роботи в професійній і громадській діяльності. Це: Ольга Михайлівна Полякова, доцент кафедри соцiальної роботи i менеджменту соцiокультурної дiяльностi Сумського державного педагогiчого унiверситету, член правлiння ГО «Калинове гроно», керiвник ГО «Лiга сучасних жінок» та Людмила Іванівна Пономаренко, викладач кафедри соцiальної роботи i менеджменту соціокультурної дiяльностi Сумського державного педагогiчого унiверситету, член правлiння ГО «Калинове гроно» та ГО «Лiга сучасних жінок».

Спілкування сімейних радників з громадянами відбувається щовівторка та щочетверга з 09:00 до 12:00 за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 8.

У ЗАЛІ СУДУ ЗЛІСНОГО БОРЖНИКА ПОЗБАВИЛИ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ

Позбавлення батьківських прав – крайній захід у відносинах між батьками й дітьми. Проте, зважаючи на всі обставини, держава завжди стоїть на сторожі прав останніх та у випадках, коли порушуються гарантовані свободи молодого покоління, правники відновлюють їх.

Мешканець Недригайлівщини впродовж тривалого часу умисно ухилявся від сплати аліментів, мотивуючи це особистою неприязністю до колишньої дружини, внаслідок чого накопичив перед власною донькою борг у розмірі 25 тисяч гривень. Економічне нехтування дитиною стало приводом для державних виконавців накласти арешт на кошти і майно неплатника, а також обмежити його у низці прав, що передбачено ініційованим Мін’юстом законом #ЧужихДітейНеБуває.

Окрім того, скориставшись інформаційними роз’ясненнями фахівців юстиції Сумщини щодо права на звернення до правоохоронних органів з метою притягнення боржника по аліментах до кримінальної відповідальності, стягувачка ініційовала це питання. Разом з тим, жінка подала позов й про позбавлення недригайлівця батьківських прав.

У залі суду батько (під страхом обмеження волі) повністю погасив заборгованість, як наслідок – його колишня дружина відмовилась від подальшого обвинувачення. Одночасно із закриттям кримінальної справи про несплату аліментів, суд розглянув і цивільний позов жінки – чоловік був позбавлений ще й батьківських прав.

ХТО ДОПОМОЖЕ СУМЧАНАМ У БОРОТЬБІ З ДОМАШНІМ НАСИЛЬСТВОМ

Суспільство звикло, що сімейні сварки – справа особиста та не потребує значної уваги та розголосу. Звісно родинний побут складно уявити без непорозумінь, але варто пам’ятати про тонку межу між простою суперечкою та насильством.

З метою впровадження правопросвітницької кампанії «Стоп насильство», що існує в межах загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці юстиції Сумщини інформують громадян щодо різновидів домашнього насильства, до яких відносяться:

  • фізичне (заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті);
  • сексуальне (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи);
  • психологічне (словесні образи, погрози, приниження, переслідування);
  • економічне (умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів).

Не слід закривати очі на протиправну поведінку та очікувати на здоровий глузд домашніх тиранів. Мовчання створює із постраждалого від домашнього насильства союзника, який полегшує знущання.

«Тривалий час в Україні боялися говорити про домашнє насильство. Мовляв, це проблема, котру не можна виносити на широкий загал. Але сьогодні Мін’юст вголос засвідчує – ми будемо боротися з цим ганебним явищем, впроваджуючи тематичні кампанії та ініціативи», - зазначила керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Вона додала, що у випадку, коли громадянин став учасником або свідком протиправних дій, слід негайно викликати поліцію – 102, та звернутися на «гарячу лінію» – 116-123, отримані поради допоможуть знизити ризики настання небажаних наслідків. А у випадку насильства стосовно дитини – додатково повідомити службу у справах дітей.

Разом з тим очільниця обласної юстиції додала, що новостворена ініціатива від Мін’юсту «Сімейні радники», що спеціалізується у сфері розв’язання проблем, пов’язаних з домашнім насильством, завдяки досвідченим фахівцям допомагає у цьому непростому питанні. Спілкування сімейних радників з громадянами відбувається щовівторка та щочетверга з 09:00 до 12:00 за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 8. Також свої питання можна залишати на сторінці «Сімейних радників Сумщини» у соціальній мережі Фейсбук

– https://www.facebook.com/groups/665575643918718

БОРГ ПЕРЕД ДИТИНОЮ – ЦЕ НЕ ВОДА НА СОНЦІ, З ПОВНОЛІТТЯМ НЕ ЗНИКНЕ

З появою пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, ініційованого Міністерством юстиції України, з’явилися дієві важелі впливу на неплатників аліментів. Борги перед дітьми почали погашатися значно швидше, а у зв’язку із застосуванням до безвідповідальних батьків заходів примусу, зросли гарантії вчасних виплат у майбутньому. Також не залишаються без уваги батьки, які вважають, що повноліття дитини – це межа, минувши яку борги зникають, а фінансова допомога не є обов’язковою.

Спосіб життя, який обрав для себе мешканець Білопільщини, далеко не відповідає загальноприйнятим нормам суспільства. Наявність двох дітей, які потребують ув

аги та піклування не змусила чоловіка влаштуватися на роботу та припинити зловживати спритними напоями.

Донька та син довго чекали на турботу батька, але зміни відбувалися лише у сумі боргу, який зростав з кожним днем. Повноліття дітей було гарною новиною для чоловіка, оскільки він вважав, що його роль у житті чад більше непотрібна. Крапку на байдужому ставленні чоловіка до доньки та сина поставили фахівці юстиції Сумщини, коли застосували до нього всі необхідні заходи впливу.

Винесені правниками постанови про обмеження чоловіка у правах та звернене стягнення на дохід, який він отримує від надання майна в оренду сільгосппідприємству, зменшили заборгованість перед сім’єю майже на 11 тисяч гривень.

Загалом на Сумщині стягнуто понад 92 мільйони гривень заборгованості, в тому числі діти Білопільщини отримали майже 4 мільйони гривень аліментних коштів.

БАТЬКІВСТВО – ЦЕ НЕ РОБОТА НА ЧАС ШЛЮБУ, А ОБОВ’ЯЗОК НА ВСЕ ЖИТТЯ

Борги по аліментах стають приводом для погіршення і без того складних відносин, що склалися після розлучення. Багато українських родин спіткала проблема невчасно сплачених дитячих коштів, вирішити яку допомагає пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, що був ініційований Міністерством юстиції України. Завдяки важелям чинного законодавства, з початку року на Сумщині стягнуто понад 92 мільйони гривень аліментної заборгованості.

Житель Путивльського району Андрій не сплачував аліменти на утримання своєї дитини та накопичив борг у розмірі 5 тисяч гривень. Його безвідповідальна поведінка допомогла зайняти місце у Єдиному реєстрі боржників https://erb.minjust.gov.ua/. Небажання бути «білою вороною» та хвилювання за більш неприємні наслідки, змусили батька вчасно схаменутися та відшкодувати борг.

Трохи далі дійшов мешканець Охтирського району Станіслав. Чоловік не сплатив своїй родині майже 11 тисяч гривень, завдяки чому був обмежений у низці прав, зокрема у праві виїзду за кордон. Бажання оновлювати горизонти спонукало батька до погашення заборгованості та усвідомлення вчинених помилок.

На Путивльщині ще один громадянин переступив межі довіри, коли раптом перестав сплачувати аліменти на дитину та накопичив борг у розмірі майже 5 тисяч гривень. Така поведінка стала для фахівців юстиції Сумщини приводом у застосуванні до неплатника відповідних заходів впливу. Додавши неплатника до Єдиного реєстру боржників, правникам вдалося пробудити здоровий глузд батька Володимира та сприяти негайній виплаті дитячих коштів.

МЕСЕДЖ ПРОТИДІЇ КІБЕРБУЛІНГУ ВІД ФАХІВЦІВ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ

Дані, які приводять спеціалісти дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), говорять за себе – чверть українських дітей стали жертвами знущань у школах чи в інших дитячих колективах. При цьому майже половина підлітків, які стали свідками булінгу, не реагували на такі неправомірні дії з боку однолітків. У зв’язку з цим фахівців юстиції Сумщини в рамках правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» продовжують роботу, направлену на підвищення правової свідомості молодого покоління в питанні нетерпіння до цькування.

Враховуючи тенденцію сучасності щодо переміщення дозвілля дітей у простори інтернету, правники завітали у сумський табір «Сонячний» з темою меседжу протидії саме кібербулінгу як самому розповсюдженому різновиду цькування. Під час відвертого диспуту підлітки мали змогу на окремих прикладах з життя розглянути види булінгу, відповідальність за скоєння знущань, алгоритм дій у разі, якщо дитина стала свідком цькування. Крім того, спеціалісти юстиції зазначили, що ознаками кібербулінгу, як й інших видів знущань, є:

  • систематичність (повторюваності);
  • наявність сторін – кривдника (булера), потерпілого (жертви булінгу), спостерігачів;
  • наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страху, тривоги, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Варто зазначити, що в ході спілкування присутні охоче дискутували з фахівцями установи, розповідавши про власні приклади. Таке положення справ свідчить, що тема протидії булінгу й на літніх канікулах залишається актуальною.

 

#ЧЕСНАПЛАТІЖКА для жителів Сумщини

З метою підвищення правової обізнаності жителів Сумщини щодо рішення уряду стосовно встановлення максимально допустимих граничних тарифів на постачання теплової енергії та гарячої води правники забезпечили комунальні підприємства області інформаційною підтримкою.

Так, в рамках кампанії «Чесна платіжка», яка запроваджена Міністерством юстиції України в межах загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», громадяни завдяки розповсюдженим матеріалам дізнаються:
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png");">✅ Який розмір нових тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води; 
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png");">✅ Скільки нові тарифи допоможуть зекономити;
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png");">✅ Як нові тарифи вплинуть на субсидію;
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png");">✅ Що робити, якщо постачальником надіслана платіжку, в якій тариф перевищує граничний.
Більше інформації за посиланням https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4f/1/16/1f447.png");">?

СУМЧАНИН 2 РОКИ НЕХТУВАВ СИНОМ, ЯК НАСЛІДОК – ЧОЛОВІК ПОЗБУВСЯ 52 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Коли байдужість батьків до власних дітей переходить грань дозволенного, на захист прав молодого покоління приходять санкції ініційованого Мін’юстом закону #ЧужихДітейНеБуває. Важелі впливу новел законодавства мають великий тиск на злісних неплатників аліментів.

У Сумах місцевий житель Григорій ухилявся від батьківських обов’язків впродовж 2 років та накопичив борг у розмірі майже 38 тисяч гривень. Окрім примусових заходів у вигляді накладення арешту на майно та кошти боржника, обмеження його у праві виїзду за кордон, полювання, користування транспортними засобами та зброєю, фахівці юстиції Сумщини застосували стосовно чоловіка й економічні санкції.

«До тих громадян, які не сплачують аліменти понад 1 рік, застосовується штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, понад 2 роки – 30%, якщо ж не платять більше 3 років сума боргу збільшується на 50%. У випадку з сумчанином, його син Ваня не бачив від батька фінансової підтримки понад 2 роки. Так, борг неплатника перетворився з 38 тисяч гривень на майже 53 тисячі гривень, куди увійшов не тільки штраф з відповідним відсотком, а й виконавчий збір», - розповіла керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Очільниця юстиції додала, що батько під тиском застосованих заходів примусового виконання все ж таки розрахувався з дитиною, погасивши всю суму боргу.

БОРГИ ЗАВАДИЛИ ДАЛЕКОБІЙНИКУ ВИРУШИТИ В ЧЕРГОВИЙ РЕЙС

З появою пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, ініційованого Міністерством юстиції України, тисячі неплатників аліментів були вимушені налагодити відносини зі своїми родинами задля відновлення звичного способу життя.

Житель Тростянеччини не став тому виключенням. Чоловіку подобалось жити заради себе, а відсутність поряд родини та хвилювань за її добробут, сприяли цьому. За постійними рейсами далекобійник не вгледів, як накопичився борг у розмірі 19 тисяч гривень.

Проте однією сумою несплачених аліментів не обійшлось. Фахівцями юстиції Сумщини були винесені постанови, що обмежили права неплатника. Спричинені труднощі у зв’язку з неможливістю виїхати за кордон та керування транспортними засобами змусили чоловіка розпочати діалог з рідними людьми. Оскільки він розумів, якщо не залишить Єдиний реєстр боржників  https://erb.minjust.gov.ua/, то доведеться шукати нову роботу. Змінювати життєвий маршрут йому не хотілося, тому й довелось знайти сил та сплатити борг у повному обсязі. Таке розумне рішення дозволило зняти встановлені обмеження та налагодити колишній спосіб життя.

КОНСУЛЬСУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО:

ПОНАД 50 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ГЛУХІВЧАНИНУ КОШТУВАВ БІЛЕТ ЗА КОРДОН

Як показує практика, неофіційне працевлаштування, приховування реального матеріального стану, майна та інші хитрощі боржників по аліментах  не є перепонами для державних виконавців у питанні відновлення економічних прав підростаючого покоління. До кожного злісного неплатника правники знайдуть «ключ», будь-то стягнення коштів з пенсії або стипендії, занесення до Єдиного реєстру боржників, обмеження у праві керувати авто чи, як у випадку з глухівчанином- обмеження у здійсненні виїздів за кордон.

Так, на Глухівщині батько впродовж року ухилявся від сплати аліментів та накопичив перед дитиною борг у розмірі майже 39 тисяч гривень. Таке положення справ стало для фахівців юстиції Сумщини привидом не тільки обмежити чоловіка у низці прав, зокрема у праві виїзду за межі України, а й додатково нарахувати штраф та виконавчій збір. Таким чином, борг глухівчанина збільшився та сягнув 50 тисяч гривень.

Оскільки батько мав намір виїхати у справах за кордон, йому нічого не залишалось, як повністю розрахуватися з чадом. Тільки після погашення всієї суми боргу, громадянин зміг перетнути межі країни.

До речі, завдяки новелам закону #ЧужихДітейНеБуває, ініційованому Міністерством юстиції України, на користь малечі Глухівського району з початку 2019 року вже стягнуто 5 мільйонів гривень аліментів.

НА СУМЩИНІ 6 МІСЯЦІВ ПОСПІЛЬ УСПІШНО ПРАЦЮЄ ЦЕНТР ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ

У Сумах вже 6 місяців поспіль громадяни користуються всіма перевагами комфортного та зручного офісу європейського зразка – Центру виконання рішень. За цей час фахівці юстиції Сумщини у форматі прозорості та відкритості прийняли 3 тисячі громадян та надали 6,5 тисяч послуг.

«Ми з великим задоволенням реалізуємо новації Міністерства юстиції України, тим паче коли мова йде про поліпшення умов для надання громадянам послуг. Кількість відвідувачів центру свідчить про успішність запровадженої ініціативи. Дуже приємно отримувати позитивні відгуки від роботи, особливо в такій непростій сфері, як виконання судових рішень», - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Нагадаємо, що Центр виконання рішень забезпечує:

  • прийняття документів про примусове виконання рішень та інших документів виконавчого провадження за принципом екстериторіальності;
  • надання відомостей сторонам щодо виконавчих впроваджень у межах усієї території України;
  • ознайомлення сторін з матеріалами виконавчого впровадження;
  • надання допомоги в оформленні документів;
  • надання інформаційної допомоги та консультацій;
  • електронні сервіси (онлайн-оплата боржником заборгованості, електронна комунікація, QR-код тощо);
  • зручність, комфортність, прозорість за принципом «єдиного вікна», якісні та належні умови прийому громадян.

Офіс працює за адресою: місто Суми, вулиця Петропавлівська, 75. Послуги доступні для всіх жителів Сумської області. Консультація за телефоном (0542) 655-545.

КРЕАТИВНО ТА ПІЗНАВАЛЬНО СУМСЬКІЙ МАЛЕЧІ ПРО ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ  

НАДМІРНА САМОВПЕВНЕНІСТЬ ЗАЧИНЯЄ ДЛЯ БОРЖНИКІВ КОРДОНИ

Зазвичай підготовка до виїзду за кордон починається з накопичення необхідної кількості грошей, обрання місця перебування, оформлення потрібних документів тощо. Такий алгоритм не стосується тих осіб, що мають заборгованість по сплаті аліментів, адже на стороні порушених прав підростаючого покоління стоять новели пакету законів #Чужих Дітей Не Буває, ініційованих Міністерством юстиції України. Боржник на Охтирщині майже вдало спланував свою поїздку та впевнено рухався за межі країни, нехтуючи заборонами, що були накладені фахівцями юстиції Сумщини. Зустрівшись під час проходження митного контролю з труднощами, чоловік одразу згадав про тимчасове обмеження його у права виїзду за кордон та про те, що він перебуває у Єдиному реєстрі боржників. Дорогою додому у батька було достатньо часу для обмірковування  своїх подальших дій. Тому, повернувшись, неплатник одразу та у повному обсязі сплатив борг у розмірі понад 16 тисяч гривень. Кожен боржник по аліментах має пам’ятати, що запорука його безтурботного життя – це вчасно погашена заборгованість перед своїм чадом.

ІМ’Я – ЦЕ КЛЮЧ ДО ЖИТТЯ: ОРИГІНАЛЬНІ  Й  ПОПУЛЯРНІ  ІМЕНА НА ЯМПІЛЬЩИНІ ТА СЕРЕДИНО-БУДЩИНІ

Питання надання дитині імені хвилює батьків впродовж 9 місяців очікувань на малюка та після його народження. Це рішення дуже важливе, адже, обираючи ім’я для свого чада, батьки надають йому своєрідну формулу долі та ключ до життя.

Серед зареєстрованих фахівцями юстиції Ямпільського району за   6 місяців 2019 року імен популярними залишаються  Вероніка, Злата, Софія, Іван, Богдан, Максим. Називали новоспечені батьки своїх продовжувачів роду й оригінальними та рідковживаними іменами. Наприклад, серед дівчат  на Середино-Будщині   - Рахіль , на Ямпільщині серед    хлопчиків –  Яромир.

НЕ БАЖАЮЧИ ПІДМІТАТИ ВУЛИЦІ, БОРЖНИКИ ОДРАЗУ ЗНАХОДЯТЬ КОШТИ

Завдяки ініційованим Міністерством юстиції України новелам пакету законів  #Чужих Дітей Не Буває  на злісних неплатників аліментів чекають суспільно корисні роботи, кошти за відпрацювання яких у повному обсязі перераховуються на користь малечі.

З БАГАЖЕМ БОРГІВ ПО АЛІМЕНТАХ ЗА КОРДОН НЕ ПУСКАЮТЬ

Заборона у праві виїзду за кордон стала для багатьох боржників приводом для налагодження стосунків зі своїми родинами. Бажання працювати або відпочивати за межами країни більше, ніж продовження сварок з близькими людьми. Колишня дружина мешканця Краснопільського району тривалий час потребувала допомоги у вихованні сина, але чоловік, який повинен був її надавати відповідно до рішення суду, цього не робив. Небажання батька дбати про свою родину накопичило борг у розмірі 7 тисяч гривень. Це стало приводом для фахівців юстиції Сумщини у застосуванні до неплатника заходів примусу. Саме обмеження у праві виїзду за кордон змусило жителя Краснопільщини змінити маршрут подорожі в напрямок своєї родини. Так, визначене покарання допомогло батьку усвідомити свої помилки та свою провину, а відшкодований у повному обсязі борг та отриманий корисний урок від правників, дозволили зняти встановлені обмеження та надалі вільно подорожувати за кордоном. До речі, з початку року завдяки новелам пакету законів  #Чужих Дітей НеБуває, ініційованих Міністерством юстиції України, на користь дітей Краснопільщини було стягнуто понад 2,7 мільйона гривень аліментних коштів.

ПРО Відповідальне Батьківство МОЛОДИМ МАТЕРЯМ, ЯКІ ОПИНИЛИСЬ У СКРУТНОМУ СТАНОВИЩІ

    

    

ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ РОБОТИ OPEN SPACE У ТРОСТЯНЦІ ВІДЗНАЧИВСЯ ВЕЛИКИМ ПОПИТОМ

  

  

  

СІМЕЙНІ РАДНИКИ НА СУМЩИНІ ДОВІРА, ДОПОМОГА, СПІВПРАЦЯ

МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ТА ЖУРНАЛІСТИ ВІДВЕРТА РОЗМОВА ПРО АКТУАЛЬНЕ

МАМАМ З МАЛЯТАМИ – НОВІ СЕРВІСИ

У СУМАХ МАЙЖЕ 4 ТИСЯЧІ ВОДІЇВ ОБМЕЖЕНІ У ПРАВІ КЕРУВАННЯ АВТО

САМ НЕ ПОРУШУЙ ТА ЗА ІНШИМИ СТЕЖ: ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ ПІД ЧАС ГОЛОСУВАННЯ 21 ЛИПНЯ​

ВІДСОТКИ ЗА НЕСПЛАЧЕНІ БОРГИ – ЦЕ НЕ МУДРІСТЬ, НАКОПИЧУВАТИ НЕ ПОТРІБНО

МОБІЛЬНА КОНСУЛЬТАЦІЙНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА ШОСТКІНЩИНІ

   

Мама та донька  одружились  в один день

 

КОНСУЛЬСУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО:

60 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ – ПРИВІД ДЛЯ СКАСУВАННЯ ПОДОРОЖІ НА КОРДОНІ ПОЛЬЩІ

Дострокове припинення подорожі – таке покарання спіткало батька, який,нехтуючи заборонами, вирушив у чергову закордонну поїздку. Маючи заборгованість по сплаті аліментів у розмірі понад 37 тисяч гривень та накладені тимчасові обмеження у правах, неплатник сподівався і на цей раз уникнути покарання за своє недобросовісне батьківство. Проте, відповідати за власну ганебну поведінку все одно довелось.Чоловік особисто переконався, що встановлені заборони не лише слова,коли був висаджений з автобуса. Зруйновані плани через неможливість продовжити поїздку та сором за свою поведінку стосовно рідної дитини, змусили батька знову зустрітися з державними виконавцями. Так, законодавчі утиски в правах та бажання працювати за межами країнизаохотили батька погасити заборгованість у повному обсязі та сплатити штраф у розмірі 50% від суми прострочених платежів по аліментах, що становив майже 19 тисяч гривень, а також виконавчий збір на користь держави понад 3 тисячі гривень. Таким чином, батьку довелось знайти одразу 60 тисяч гривень, які стали результатом несвоєчасного виконання батьківського обов’язку.

КОМУ 1, А КОМУ 2 - СКІЛЬКИ БЮЛЕТЕНІВ ОТРИМАЮТЬ ВИБОРЦІ 21 ЛИПНЯ?

МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ПРЕЗЕНТУВАВ НА СУМЩИНІ ВИЇЗНИЙ ОФІС

МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ТА ЖУРНАЛІСТИ: ВІДВЕРТА РОЗМОВА ПРО АКТУАЛЬНЕ

Спілкування із засобами масової інформації – невід’ємна частина робочих візитів Міністра юстиції України Павла ПЕТРЕНКА на Сумщину. Йому завжди є про що поговорити із журналістами, адже сучасна юстиція – це нові ініціативи, реальні справи і дієві результати. Зацікавлення власкорів всеукраїнських видань, журналістів провідних телеканалів, газет та Інтернет-ресурсів викликали теми, які сьогодні на слуху у суспільства: #Чесна Платіжка та захист прав дітей. Органи юстиції готові захищати та відстоювати права споживачів комунальних послуг по всій країні, щоб громадяни сплачували за отримані послуги, а не за повітря і забаганки монополістів. Зроблений аналіз показав, що тарифи в різних регіонах України відрізняються, подекуди – дуже суттєво, в рази. «Мін`юстом розроблений покроковий алгоритм, як діяти громадянам, коли в платіжках несправедливі цифри, – говорить Міністр юстиції України Павло Петренко. – Окремо ми розробили чіткий покроковий алгоритми дій, який допоможе українцям захистити свої права споживача житлово-комунальних послуг. У рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» ми пояснюємо, як діяти в разі отримання нечесної платіжки і як домогтися перерахунку вартості опалення».Віднині кожен може перевірити, чи все чесно у його платіжці, адже насайті Міністерства юстиції України –https://minjust.gov.ua/news/info/onlayn-kalkulyator-poslug – розміщено калькулятор, який чітко здійснить розрахунок.  Тема #Чужих Дітей Не Буває також не втрачає своєї актуальності і цікавості для ЗМІ, не тільки цифрами і фактами, а й цілеспрямованістю заходів, спрямованих на благополуччя сотень тисяч дітей. «Реальний захист прав дітей на вчасне і повне отримання аліментів – ось чим став закон #Чужих Дітей Не Буває, – зазначив Павло ПЕТРЕНКО. – Рекордні суми аліментів, які не платилися роками, стягнуто на користь українських дітей. Нарешті було знайдено дієві інструменти впливу на батьків, які, маючи яхти і мерседеси, не платили аліменти дітям». Наприклад, на Сумщині на користь дітей у цьому році стягнуто 90 мільйонів гривень. Отже, два пакети закону #Чужих Дітей Не Буває реально працюють, це успішна ініціатива Мін`юсту, підтримана і громадськістю, і законодавцями. Спілкування із журналістами продовжилося на місцевих телеканалах АТV та СТС, де також говорили про актуальне: безпеку українських дітей, схвалений Урядом проект #Чесна Платіжка, який надасть право кожному громадянину сплачувати не за повітря, а за реально отримані послуги теплопостачання, ще один крок назустріч бізнесу – можливість зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю через онлайн сервіси.

  

 

МАМАМ З МАЛЯТАМИ – НОВІ СЕРВІСИ

Мами з дітками і жінки при надії – з такими співрозмовницями зустрівся Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО упродовж візиту на Сумщину. Їм було про що поговорити, адже сьогодні Мін`юст реально змінив ситуацію, прищеплюючи у суспільстві філософію відповідального батьківства. Вона у всьому – в реалізації закону Чужих Дітей Не Буває, який захищає благополуччя дітей, стягуючи з нерадивих батьків аліменти; у сервісах по видачі свідоцтв про народження у пологових будинках, нових для українців інноваційних проектах «Муніципальна няня» і «Е-малятко». «Держава повинна дбати про своє майбутнє – дітей. Мін`юст упродовж останніх років багато зробив для того, щоб родинам було комфортно отримувати послуги від органів юстиції, – говорить Павло ПЕТРЕНКО. – Мами не витрачають час на візити до кабінетів службовців, а прибувають додому з малям і першим державним документом, отриманим безпосередньо в пологовому будинку, також вони користуються можливістю зареєструвати місце проживання дитини. Нові проекти «Муніципальна няня» та «Е-малятко» – реальна допомога українським родинам». Пілотний проект «Е-малятко» передбачає спрощення отримання послуг, пов’язаних із народженням дитини. Це надзвичайно прогресивна послуга, яка увібрала найкращий європейський та світовий досвід. Власники сучасних мобільних телефонів чи комп’ютерів зможуть уникнути спілкування з чиновниками, адже сервіс можна буде отримати не лише у будь-якому з понад 700 створених Урядом центрів надання адміністративних послуг або пологових будинках, а й в електронному форматі. «Рівень довіри до інноваційних сервісів Мін`юсту надзвичайно високий, – говорить керівник юстиції Сумщини Ірина СВИСТУН. – Наприклад, сьогодні вже 90% свідоцтв про народження дітей видається у пологових будинках. Отже, батьки оцінили цей сервіс як зручний і комфортний. Переконана: проекти «Муніципальна няня» і «Е-малятко» також слугуватимуть родинам з дітьми». Проект «Е-малятко», спростить отримання послуг з: державної реєстрації народження дитини; реєстрації місця проживання дитини; внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів;реєстрації у державному реєстрі платників податків; призначенням державної допомоги при народженні дитини; видачі посвідчення батькам багатодітних сімей; призначенню допомоги дітям, які виховуються у багатодітних сім’ях. Cервіс «Е-малятко» повноцінно запрацює з 1 січня 2020 року.

  

 

ВЗАЄМОДІЯ З ГРОМАДСЬКІСТЮ – КЛЮЧ ДО #ЧеснаПлатіжка

     

  

80 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ ОТРИМАЛИ ДІТИ СУМЩИНИ

СУМЧАНИН ЗА 3 РОКИ ЗАРОБИВ ЗА КОРДОНОМ 114 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ​

ЄДИНИЙ РЕЄСТР БОРЖНИКІВ – ЧЛЕНСТВО У КОЛІ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНИХ ГРОМАДЯН

 

ПОНАД 3,5 ТИСЯЧІ СУМЧАН НЕ ЗМОЖУТЬ З 4 СЕРПНЯ ПОЛЮВАТИ

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В УКРАЇНІ – УСПІШНА Й ДІЄВА  (Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко)

35 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ – ЦІНА УРОКУ З ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ВІД МІН’ЮСТУ

ВЧАСНА СПЛАТА АЛІМЕНТІВ – НЕ ПОКАРАННЯ, А СПОСІБ ПІКЛУВАННЯ ПРО ДИТИНУ

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ОТРИМАННЯ ПЛАТІЖКИ НА ГАРЯЧУ ВОДУ ТА ТЕПЛО З ЗАВИЩЕНОЮ ЦІНОЮ

ДОКИ СУМЧАНИН ПЕРЕБУВАВ ЗА МЕЖАМИ КРАЇНИ, БОРГ ПО АЛІМЕНТАХ ЗБІЛЬШИВСЯ НА 60%

Булити - Не Круто,  ЗНАЮТЬ ВИХОВАНЦІ СУМСЬКОГО ТАБОРУ «ОРЛЯТКО»

РОЗЛУЧЕННЯ НЕ ПРИВІД НЕХТУВАТИ ТУРБОТОЮ ПРО ДИТИНУ

СКАСОВАНА ПОДОРОЖ ЯК РЕЗУЛЬТАТ БАЙДУЖОСТІ​


ПОДОРОЖУЙ СПОКІЙНО, ДОТРИМУЮЧИСЬ ВИМОГ «ВІДПОВІДАЛЬНОГО БАТЬКІВСТВА»:

        

 

Чесна Платіжка ВІД МІН’ЮСТУ:  ЯК ПРАЦЮЄ ОНЛАЙН-КАЛЬКУЛЯТОР СПРАВЕДЛИВОЇ ЦІНИ

ВІД ПЕНСІОНЕРА ДО ПІДПРИЄМЦЯ: НА СУМЩИНІ АЛІМЕНТНИКИ ПОСПІШАЮТЬ ГАСИТИ БОРГИ

КОНСУЛЬСУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО:

 

ВІДСЬОГОДНІ ЗБІЛЬШИВСЯ ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ. ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ ДЛЯ СУМЧАН-АЛІМЕНТНИКІВ​

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ ВІДЗНАЧИЛИ ЦИКЛОМ ПРАВОВИХ ЗАХОДІВ

120 ГОДИН СУСПІЛЬНО КОРИСНИХ РОБІТ ЗНАЙШЛИ КОШТИ ДЛЯ ДИТИНИ

НА 600% ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ЗБІЛЬШИЛА ПОКАЗНИК ЛІКВІДАЦІЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО ЗАРПЛАТІ

МОБІЛЬНА КОНСУЛЬТАЦІЙНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА БУРИНЩИНІ​

        

КОНСУЛЬСУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО:

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ІНФОРМУЄ ЩОДО МОЖЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ ПРАВОСУДДЯ ЧЕРЕЗ ПРИСЯЖНИХ​

ЖІНКА, ТІКАЮЧИ ВІД СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ, БУЛА ВИСАДЖЕНА З ПОТЯГА НА КОРДОНІ​

ПРАВОВА СВІДОМІСТЬ Є НЕОБХІДНОЮ В ЖИТТІ КОЖНОГО – ДОВОДЯТЬ ВИЇЗНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ФАХІВЦІВ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ

ДЕРЖАВНІ СЛУЖБОВЦІ ПОВИННІ УНИКАТИ СПІЛЬНОЇ РОБОТИ З БЛИЗЬКИМИ РОДИЧАМИ

У КРОЛЕВЦІ ДІТИ ОТРИМАЛИ 1,3 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ

ОБМЕЖЕННЯ СПРАЦЮВАЛИ, ДИТИНА У ГЛУХОВІ ОТРИМАЛА 15 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

УПЕРШЕ ВЕСІЛЬНИЙ МАРШ ЗВУЧАВ У ЦЕНТРІ СЛУЖБИ КРОВІ

НА ЯМПІЛЬЩИНІ УРОЖАЙНІ 5 МІСЯЦІВ НА МАЛЮКІВ

НА СУМЩИНІ УРОЖАЙ НА МАЛЮКІВ – РОДИНИ ПОПОВНЮЮТЬСЯ 6, 8 І НАВІТЬ 14 ДИТИНОЮ

 ПРАВА ВАГІТНИХ У ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ

АЛІМЕНТНІ ОБОВ`ЯЗКИ НЕ «РОЗЧИНЯЮТЬСЯ» У ПРОСТОРІ І НЕ ЗНИКАЮТЬ З ЧАСОМ

60 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ТА ОБМЕЖЕННЯ ПРАВ – ВАРТІСТЬ НЕНАЛЕЖНОГО ВИКОНАННЯ БАТЬКІВСЬКОГО ОБОВ’ЯЗКУ

МАЙБУТНІМ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ – ПРО ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ

ДОКУМЕНТИ ПРО НАРОДЖЕННЯ ОТРИМАЛИ І СИН, І МАМА

ТИМЧАСОВЕ ОБМЕЖЕННЯ В ПРАВАХ ЯК СПОСІБ ВИХОВАННЯ БОРЖНИКІВ

ПРОФЕСІЙНО НА ТЕМУ ВІДПОВІДАЛЬНОГО БАТЬКІВСТВА

ОДРУЖИЛИСЯ ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ

ДЕНЬ «Є» У СУМАХ: УКРАЇНА – ЦЕ ЄВРОПА

ТІЛЬКИ ЗАВДЯКИ ЗАКОНУ ЧужихДітейНеБуває СУМЧАНИН СПЛАТИВ ДИТИНІ 120 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ, НАКОПИЧЕНІ ВПРОДОВЖ 9 РОКІВ

ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ПРАЦІВНИКА – ГАРАНТОВАНЕ КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ ПРАВО НА ПРАЦЮ

НА ДОМАШНІХ ТИРАНІВ СЬОГОДНІ Є ПРАВОВА УПРАВА

ВИЛУЧЕНЕ ВОДІЙСЬКЕ ПОСВІДЧЕННЯ СТАЛО ПРИВОДОМ ДЛЯ БАТЬКА СПЛАТИТИ БОРГ ПО АЛІМЕНТАХ

ЮСТИЦІЯ ПІДГОТУВАЛА ЗАКОХАНИМ НОВІ ЛОКАЦІЇ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ВЕСІЛЬНИХ ЦЕРЕМОНІЙ У МІСТІ СУМИ

ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ: РЕГІОНАЛЬНИЙ ШТАБ – ЕФЕКТИВНА РОБОТА НА РЕЗУЛЬТАТ

У ЯКОМУ ВИПАДКУ ДОРОСЛІ ДІТИ МАЮТЬ ПРАВО НА АЛІМЕНТИ​

МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА КОНОТОПЩИНІ

КОЛИ БАТЬКИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ УТРИМУВАТИ ПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ

СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ РОЗБУРКАЛИ БАТЬКА НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ

РОЗШУКАЛИ ТА СТЯГНУЛИ: БОРЖНИКУ З ТРОСТЯНЕЧЧИНИ НЕ ВДАЛОСЯ СХОВАТИСЯ ВІД ДЕРЖАВНОГО ПРИМУСУ

ПОМІЧНИК ШКОЛЯРІВ ТА ЇХ БАТЬКІВ «ПРАВОВИЙ MessageBox» ОХОПЛЮЄ НОВІ ТЕРИТОРІЇ

ЗАКОН Чужих Дітей Небуває ВІДДАВ СОФІЇ 52 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ

ІГНОРУВАННЯ СПЛАТИ ПОДАТКУ ПРИЗВОДИТЬ ДО ЗБІЛЬШЕННЯ СУМИ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТУРНІРУ ЮНИХ ЖУРНАЛІСТІВ ЗНАЙШЛИ ВЛУЧНІ СЛОВА

БАГАТСТВО НАЦІЇ В ЇЇ СИНАХ ТА ДОНЬКАХ

ОБИРАЮЧИ ІМ’Я ДИТИНІ – ОБИРАЄШ ЇЇ ДОЛЮ

Народження за 1 квартал 2019

ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ У МИСЛИВЦЯ ВІДІБРАЛИ НАЙДОРОЖЧЕ – ПРАВО КОРИСТУВАТИСЯ ЗБРОЄЮ

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ ПРО СЕРВІСИ МІН`ЮСТУ СПЕЦІАЛІСТАМ ЯМПІЛЬСЬКОГО ТА СЕРЕДИНО-БУДСЬКОГО РАЙОНІВ

ІННОВАЦІЇ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

ЯК ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ ПРОГОЛОСУВАТИ НА ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ ВИБОРАХ?

Відповідальне батьківство сьогодні – гідне майбутнє завтра

ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ: АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ СТОРІН

ТВІЙ ГОЛОС – ТВІЙ ВИБІР

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ – ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ВИБІР КОЖНОГО

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: ЯК ЗМІНИТИ МІСЦЕ ГОЛОСУВАННЯ?

НА КОРИСТЬ ДІТЕЙ ЯМПІЛЬСЬКОГО ТА СЕРЕДИНО-БУДСЬКОГО РАЙОНІВ СТЯГНУТО 1 062 269 ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ

ГРОМАДЯНАМ РОЗПОВІЛИ ЯК СТЯГНУТИ АЛІМЕНТИ

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ – ЗАВДАННЯ КОЖНОГО

ОБМЕЖЕННЯ, ЯКІ ЗАЧІПАЮТЬ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ ЧЕРЕЗ ЧОТИРИ МІСЯЦІ БОРГУ

ЗРУЧНО ТА КОМФОРТНО: ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ОБЛАДНАЛА ВІДДІЛИ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ ТЕРМІНАЛАМИ

ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

МЕШКАНЦІ СУМЩИНИ МОЖУТЬ СПЛАТИТИ ЗА ПОСЛУГИ В ОРГАНАХ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ БАНКІВСЬКОЮ КАРТОЮ

УСИНОВЛЕННЯ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

ЗРУЧНО ТА КОМФОРТНО: ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ОБЛАДНАЛА ВІДДІЛИ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ ТЕРМІНАЛАМИ

ПОЗИЦІЯ МІН’ЮСТУ ЩОДО МІТИНГУ НОТАРІУСІВ, ЯКІ ВИСТУПАЮТЬ ПРОТИ ІСПИТІВ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У СФЕРІ ДЕРЖРЕЄСТРАЦІЇ

83 НОВІ РОДИНИ СТВОРИЛО НА СУМЩИНІ # КОХАННЯ ПОЗА ЧАСОМ

СЕРВІС «ШЛЮБ ЗА ДОБУ» У СУМАХ ВІДЗНАЧАЄ РЕКОРД – 27 ВЕСІЛЬ

В ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ ЮСТИЦІЯ ДАРУЄ КАЗКУ ДЛЯ СВОЇХ ПРАЦІВНИКІВ

ПРАЦІВНИКИ ЮСТИЦІЇ ОДРУЖИЛИСЯ У ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ У НАЙВИЩОМУ МІСЦІ

ЗА ІГНОРУВАННЯ БУЛІНГУ ДИРЕКТОРАМ ШКІЛ ПЕРЕДБАЧЕНІ ПОКАРАННЯ

СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ГОТУЄМОСЬ ДО ДНЯ ЗАКОХАНИХ

НАКОПИЧУВАТИ БОРГИ ПЕРЕД ДИТИНОЮ НЕ ДОЗВОЛИТЬ ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРИПИНЕННЯ ВЕДЕННЯ ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ОСІБ, ЯКІ ВЧИНИЛИ КОРУПЦІЙНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

ДОПОМОГА У ПОШУКАХ РОБОТИ НЕПРАЦЮЮЧИМ НЕПЛАТНИКАМ АЛІМЕНТІВ

РОБОТА МОБІЛЬНОЇ ГРУПИ ВКОТРЕ ДОВОДИТЬ ЇЇ НЕОБХІДНІСТЬ

Інформація - Ямпільський районний сектор Філії Державної установи "Центр пробації"

РЕГІОНАЛЬНИЙ АЛІМЕНТНИЙ ШТАБ: ПРОДОВЖУЄМО ВАЖЛИВУ СПРАВУ ПО ЗАХИСТУ ПРАВ ДІТЕЙ

В СУМАХ ВІДТЕПЕР ПРАЦЮЄ «ЦЕНТР ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ». ТРЕТІЙ В УКРАЇНІ

ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ ПЕРЕДАЛА ДО СУМСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ УНІКАЛЬНІ МОНЕТИ

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: УЧНЯМ ПРО ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ ЩОДО НАСИЛЬСТВА

«ШЛЮБ ЗА ДОБУ» У ШОСТЦІ: СІМ`Я – ОБЕРІГ ДЛЯ ВОЇНА

НА СУМЩИНІ ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ НЕ РАДЯТЬ ДІТЯМ ПОВОДИТИСЯ АГРЕСИВНО

ПОНАД 136 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ НА КОРИСТЬ ДІТЕЙ СУМЩИНИ

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ПОЧАЛА РІК З ПРАВОВОГО ІНФОРМУВАННЯ В ЦЕНТРІ СУМ

 

ПЕРШІ НОВОРІЧНІ СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ В ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ НА СУМЩИНІ

Під новорічний передзвін, зі щирими побажаннями гарної долі новонародженим громадянам країни та їхнім батькам працівники юстиції Сумщини видали 23 свідоцтва про народження безпосередньо в пологових будинках області.

Ця послуга, що стала вже доброю традицією для юстиції, продовжує користуватися популярністю у батьків, адже вона зручна і комфортна. І це підтверджують цифри.

За 2018 рік 80 % свідоцтв про народження від загальної кількості виданих перших документів малюкам всієї області видано в пологових будинках Сумщини.

Нагадуємо, завдяки Міністерству юстиції України в пологовому будинку можна не лише отримати свідоцтво про народження дитини, а й подати документи для реєстрації її місця проживання. Разом з тим, за бажання матусі, спеціалісти юстиції можуть надати фахову допомогу щодо порядку отримання соціальної допомоги.

Юстиція – відкрита для людей!

Юстиція Сумщини: в новоріччя подарували трьом парам молодят свято кохання

Відтепер суму аліментів збільшено

Приховане описане майно як привід додаткової відповідальності

Не платиш аліменти і не хочеш працювати – адміністративний арешт

За рік – 135 мільйонів аліментів

Зібралися за кордон з дитиною – потрібно знати

Сервіс від міністерства юстиції «ШЛЮБ ЗА ДОБУ» офіційно запрацював у Шостці

Нові традиції від юстиції: весільні ювілеї з трепетом перших почуттів

Найбільш вживані та найбільш рідкісні імена на Сумщині

Щоб батько отямився і усвідомив свій обов’язок утримувати власних дітей, дієвим спонуканням є внесення його прізвища до так званої #ДошкиГаньби

ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ РАЗОМ ЗІ СТУДЕНТАМИ ПІДВИЩУВАЛИ ПРАВОВУ ГРАМОТНІСТЬ СУМЧАН

ПОНАД 100 ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ ПЕРЕВІРИЛИ СВОЮ ПРАВОВУ ОСВІЧЕНІСТЬ

Законопроект "Рейдерство Стоп", спрямований на покращення інвестиційного клімату в країні та усунення такого явища, як рейдерство.

10 грудня в Україні стартує Всеукраїнський тиждень права

Мобільна група у складі фахівців юстиції Сумщини та місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги працювала в Сумському районі

УВАГА! ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС "МОЛОДИЙ ПРАВНИК РОКУ 2018"

По 3 тисячам виконавчих проваджень про стягнення аліментів, заборгованість погашена в повному обсязі

Мобільна група працювала в Сумському районі

Актуально про субсидії

Перебування в статусі студента не позбавляє від сплати аліментів

1 серпня 2018 року вступив у дію Протокол № 16 до Конвенції про захист прав людини

На Сумщині багато родин святкують річниці весіль не тільки у родинному колі, з рідними і близькими, а й приходять до відділів реєстрації актів цивільного стану, щоб ще раз згадати той хвилюючий момент, коли лунали заповітні "Так"!

Напередодні Міжнародного дня студентів керівник юстиції Сумщини, заступники та спеціалісти спілкувалися зі студентами-правниками всіх сумських вишів

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БОРЖНИКІВ ЗІ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ - ЯК РЕЗУЛЬТАТ ВЗАЄМОДІЇ З ЦЕНТРАМИ ЗАЙНЯТОСТІ

Консультація-земля для учасників АТО

На Сумщині урожайні 10 місяців на народження малюків

Зручний сервіс від міністерства юстиції України – видача свідоцтва про народження безпосередньо у пологовому будинку

Податкова знижка, якою можуть скористатися батьки

Іінформуємо педагогічні колективи як протидіяти булінгу

Розлучення і розподіл майна

Студенти ознайомилися з офісом «Open Space»

Перший  документ в житті

Порядок проставляння апостиля на офіційних документах

Органи державної реєстрації  перші помічники кожної людини

Послуги реєстрації через Веб-портал

Веб-портал

Аліменти

Для виїзду дітей за кордон

Єдиний кортакт-центр

Як діяти в разі обшуку підприємства ?

Як виявити домашнє насильство ?

Право власності на землю

Земля для учасників АТО

"Шлюб за добу": зручний сервіс і визначна подія

Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини

Гарячі лінії відділів державної реєстрації актів цивільного стану

Изменения в законодательстве по уплате алиментов

Закордонний паспорт для дітей

Внесення змін до актових записів цивільного стану

Приватизація квартир необхідні кроки

Виплата заборгованості з аліментів

Відтепер дитині дозволено тимчасовий виїзд за кордон без згоди того з батьків, який злісно ухиляється від сплати аліментів понад 6 місяців.

Надання права на шлюб судом

Про отримання субсидій

Аліменти: як отримати?

Надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним громадянам

Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати

На Сумщині проводиться обласний етап Конкурсу шкільних малюнків «Я маю право!»,

Сервіс «Шлюб за добу» сьогодні стартував ще в одному місті Сумщини – у прадавньому місті Ромни

Веб-сайт Головного територіального управління юстиції у Сумській області httpsumyjust.gov.ua

Закон #ЧужихДітейНеБуває – це дієвий механізм впливу на недобросовісних батьків.

Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває?

З початку року на користь найменших громадян з боржників стягнено 1,5 млрд грн. 

Податкова знижка на розвиток дитини

На Охтирщині ще одна  дитина отримала свої законні аліменти у сумі понад 15 тисяч гривень.

Будь-які кошти не зможуть замінити дитині батьківської любові і тепла, проте, стягнення аліментів з недобросовісних батьків – це хоч і маленький, але шанс - забезпечити малечі потрібний розвиток і нормальне дитинство.

Завжди вражають відсутністю людяності випадки безвідповідального ставлення батьків до обов’язку утримувати своїх дітей, тим більше, якщо це – дитина з інвалідністю.

Держава не може допустити, щоб батьки забували про рідних дітей

У щасливі моменти народження дитини не забувайте про документи

Мін'юст випустив інформаційно-навчальний ролик про безоплатне отримання земельної ділянки

Виключний захід - позбавлення батьківських прав. Що потрібно знати.

Результати роботи Міністерства юстиції України за рік, що минув.

Павло Петренко очолив рейтинг відповідальних міністрів

В Украине родителям разрешили вывозить за границу ребенка без разрешения второго родителя сроком на 1 месяц

Допомога по безробіттю:хто має право отримати?

Юстиція Сумщини: поповлює джерела юридичної інформації

Захист прав громадян в земельних питаннях

Заступник Міністра юстиції Олена Сукманова урочисто відкрила у місті Суми зручний офіс європейського зразка «Open Space».

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому другий пакет законопроектів, розроблений в рамках ініціативи Міністерства юстиції "Чужих Дітей не Буває"

Перші документи для найменших громадян – значимий сегмент в роботі працівників органів державної реєстрації

Прес-конференція за круглим столом зібрала представників засобів масової інформації, щоб обговорити результати та окреслити перспективи впровадження ініціатив Міністерства юстиції України на Сумщині

Бути свідком і помічником для двох закоханих – надзвичайно приємно й відповідально

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко: реєстрація шлюбу за спрощеною процедурою в рамках проекту Міністерства юстиції «Шлюб за добу»

Фото Міністра юстиції Павла Петренко

Юстиція Сумщини підбила підсумки роботи за перше півріччя

Донька Вероніка та Син Сергій дочекались аліментів

"Я маю право" активно шириться Сумщиною

Юстиція Сумщини: поповнюємо джерела юридичної інформації

Юстиція Сумщини: вчимо батьків бути відповідальними

Безоплатну правову допомогу надавали в селах Глухівщини

Якими iменами  називают  дiтей в Ямпiльському та  Середино-Будському районах

Фото малюка

Адресна правова допомога для людей з вадами слуху

"Людина - не товар!" - фохівці юстицїї  інформували Сумчан

На семінарському навчанні в м.Суми вивчали нововведення та обговорювали  проблемні питання

Щоденна робота - запорука успішного розвитку

Красива цифра, хай буде красивим майбуття

Одружилися в день відкриття фестивалю СХІД-РОК

Сплати сьогодні - не потрапиш під дію другого пакету законів # Чужих дітей не буває потім

Вуличне інформування для жителів міста Конотоп

Проблема булінгу - у фокусі уваги юстиції

Мобільна група працювала на Конотопщині

У обласній юстиції напередодні великого державного свята – Дня Незалежності України, відбулися святкові збори трудового колективу

Ще маленькі, а вже з Україною в серці, діти співробітників юстиції Сумщини розфарбовували свою Україну в яскраві кольори

З Днем народження рідна земле!

У День Державного Прапора малі майбутні працівники юстиції інформували сумчан

Гендерна рівність перед законом

Семінарське заняття для юрисконсультів-необхідність у час реформ

Юстиція Сумщини в активному процесі виконання ІІ пакету законів Чужих Дітей Не Буває

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко - Наві розміри аліментів

Закон ЧужихДітейНеБуває:нові правила виїзду дітей за кордон з батьками,які не мають боргу по аліментам

Поплатився за керування автомобілем в нетверезому стані

Уроки "я маю право" продовжують захоплювати школярів!

Подолання дитячої жорстокості разом з юстицією та відомим українським спортсменом

Сила ІІ пакету законів ЧужихДітейНеБуває 

У Школярів Сумщини - новий інформаційний товариш

Бути відповідальним та платити податки закликає юстиція Сумщини

Мін’юст презентував навчальний відеоролик про отримання інформації про вільну земельну ділянку

Перевиховна дія санкцій закону ЧужихДітейНеБуває

На захисті прав дітей

 Нові ініціативи заради розвитку бізнесу

Позбавлення батьківських прав - крайній захід впливу

Головне територіальне управління юстиції у Сумській області оголошує про старт обласного етапу Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Портрет виконавця очима сучасної молоді»

Довелось сплатити аліменти на 30 тисяч більше

Конкретна ситуація стала приводом для позачергового засідання оперативного штабу із забезпечення захисту прав і свобод власників земель чи збіжжя

Мін’юст випустив відеоролик про порядок зміни цільового призначення земельної ділянки

Оформлення прав спадщини та дарування на селі 

Пологові будинки Сумської області, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини

Консультує Міністр юстиції України Павло Петренко -"Юстиція гарантує права батьків у спілкуванні здитиною"

Міністерство юстиції запустило ініціативу - "Сімейні радники"

Проблема несплати аліментів не залежить від району чи міста

Нотаріальні послуги стануть доступнішими

Юстиція Сумщини продовжує роботу по захисту прав дітей на вчасне отримання аліментів

 

 

 

 

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *